Já a podnikání

8. listopadu 2018 v 23:32 | Ladylide.cz |  Život
Krásný čtvrteční večer! 😊
Rozhodla jsem se, že se s Vámi dnes podělím o mé podnikání.
Jak to vlastně začalo, skončilo, a pak zas začalo 😅.
V srpnu 2015 jsem otěhotněla. Začala jsem se nudit a hledat
všemožné co by mě zabavilo. Začala jsem natáčet na youtube,
psát blog, blogů několik. Jednou když jsem projížděla slevomat, tak jsem se začala zajímat o kurzy, chtěla jsem se něco přiučit a případně do budoucna využít, ale nic se mi tolik nelíbilo, až pak co jsem narazila na kurz líčení. Tímto ovšem všechno začalo! ⭐️ Upřímně ani nevím, jestli toho litovat nebo ne. Kurz líčení skvělý, super lektorka, později vlastně i má kolegyně. Když jsem na kurz přišla, všude jsem viděla značku Mary Kay, což bylo zklamání hned od začátku, protože jsem věděla, že jakmile je někde tato firma nebo podobného rázu jako avon atd. tak to bude o tom, aby nám něco bylo vermomoci vnuceno. Celý kurz trval asi 6-7 hodin, za celou tu dobu nám slečna nevnutila ani řasenku! Překvapilo mě to, a tak jsem se ptala, jak to dělá, že jsem si myslela, že úkolem toho kdo pracuje pod touto firmou je vyložené nucení produktů. Když mi všechno vysvětlila, šla jsem na inspirativní večírek Mary Kay, kde jsem se něco nového naučila, vyzkoušela a poslechla. Zkusila jsem tedy do toho jít s tím, že mě to baví a ne s tím, že budu nutit lidem kosmetiku. Vzhledem k tomu, že jsem byla na mateřské a poté na rodičovské, mohla jsem mít živnostenské opravnění aniž bych něco platila státu, tak ano využila jsem toho. Samožejmě jsem si prošla velkými věcmi. Dělala jsem sama kurzy líčení, spolupracovala chvilku i se slevomatem, jenže? Pak šlo do tuhého. Začala jsem na všem spíš víc prodělávat než vydělávat, a tak jsem s tím sekla a nechala podnikání být.Nebyla bych správná máma na mateřské, která by se zase v něčem nešťourala že? 🤩 No, a tak jsem začala šít, pořídila jsem si šicí stroj, látky a zkoušela jsem jestli po tom někdo sáhne, ale ne! Polštářky v tu chvíli moc nefrčely. Takže jsem opět přestala!

Nechala jsem podnikání až do teď, kdy jsem se nedávno opět vrhla do šití. Tentokrát jsem to vzala trochu z jiného soudku.
Zjistila jsem si pro a proti. Protože jsem zaměstnaná a nevěděla jsem, jak to s podnikáním při zaměstnání na hlavní poměr funguje.


Obvolala jsem si v jeden den snad všechno co existuje k potřebě podnikání, úřadu apod. jestli jsem někde něco dlužná, jestli je možno podnikat, když jsem zaměstnaná atd. Když mi bylo řečeno, že to mám jako vedlejší činnost, tak není problém.
V jeden den mě tatínek poprosil, abych mu zkrátila kalhoty. Nikdy jsem to nedělala, ale když mi řekl, že je mu to jedno jak to bude vypadat, protože to byly pracovní kalhoty, tak jsem se do toho vrhla, začalo mě to bavit, a tak jsem zkusila ušít deku. Dala jsem jí na facebook, jestli by o to byl zájem a kupodivu větší než by se čekalo, a tak jsem se do toho vrhla. Spustila jsem si e-shop zdarma → www.usito-laskou.mozello.cz a začala !

Ze zbytku látky, které vypotřebuji na dečky jsem začala dělat ušaté kousátka a baví mě to, tak jako nikdy. 🥂

A dnes je taková možnost volných živností, že jediné co se po Vás chce je vytáhnout 1000Kč z peněženky a nechat si udělat živnostenské oprávnění. Jednou ročně udělat daňové přiznání a máte vystaráno. Můžete dělat to, co Vás baví a prodat to dál.
O tom, ale jak správně v tomhle fungovat pro Vás plánuji další článek, tak se máte na co těšit 🎉

Mějte se krásně 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama